Współpracujemy:

 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku z klasy I A wybrali się w piątek 09 lutego 2018 r. na wycieczkę do Suwałk.

Program wycieczki obejmował jazdę na łyżwach na krytym lodowisku przy SP nr 11 w Suwałkach. Należy podkreślić, że uczniowie pokazali duży kunszt w tym zimowym sporcie. Część młodzieży popisała się piękną jazdą figurową. Następnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Uczniowie zapoznali się z najstarszymi dziejami Suwalszczyzny i Mazur od schyłku epoki lodowej do czasów współczesnych.

„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.”

tymi słowami patrona naszej szkoły Jana Kochanowskiego co roku o tej porze inspirują się uczniowie klas trzecich i tradycyjnie bawią się na Balu zwanym „Studniówką”.
I my – tegoroczni maturzyści bawiliśmy się szampańsko w sobotę 20.stycznia.

Przemarsz barwnego korowodu w Święto Objawienia Pańskiego to stara chrześcijańska tradycja. Organizatorzy warszawskich jasełek wyszli w roku 2008 z pomysłem, aby wyruszyć z inscenizacją na ulice stolicy. Pomysł spodobał się i do Warszawy stopniowo zaczęły dołączać inne miasta. 6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli.

Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników!

Dnia 22.12.2017r. odbyła się w I LO kolejna edycja Świątecznej Bitwy na Klasy. W szranki stanęło 10 klas, które zmierzyły się ze świątecznymi piosenkami w językach obcych: francuską, niemiecką, angielskimi i rosyjską. Pojedynek klas, przewagą głosów, wygrała klasa 1C, wykonując z wych. p. Emilią Przemielewską piosenkę „Nowyj God”. Nagrodę pieniężną w wysokości 250 złotych ufundowała Szkoła Językowa English Zone.

Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygniecie konkursu na plakat reklamujący dany kraj i język. Pierwsze miejsce zdobyły uczennice z klasy 3C, w składzie: Klaudia Strzyżewska, Julia Giedrojć, Malwina Taraszkiewicz, Anna Giza, Karina Wasilczyk.