Współpracujemy:

 

Cezary Białowąs laureatem III Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce

Uczeń kl. IIa naszej szkoły Cezary Białowąs został laureatem III Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce pod hasłem "Przedsiębiorczość to droga do ciekawego i godnego życia", który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Czarek zdobył III-cie miejsce pokonując uczniów szkół ekonomicznych. W konkursie uczestniczyło ponad 150 uczniów ze szkół z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 kwietnia 2018 roku podczas obchodów Dnia Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego.

21 kwietnia 2018r. w Ełku odbyła się VIII edycja Konkursu o Wielkiej Brytanii –etap finałowy.

I miejsce zajęła uczennica  kl.IIIB2 – Julia Agata Prosińska

II miejsce-uczennica  kl. IIIC – Małgorzata  Zduniak

Gratulujemy zwycięstwa!

Wizyta
Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura
w I Liceum Ogólnokształcącym

10 kwietnia 2018 r. w I LO odbyła się wizyta duszpasterska Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Biskupowi towarzyszyli księża z Kurii Biskupiej w Ełku oraz ksiądz Proboszcz i ksiądz Wikariusz z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku. W imieniu społeczności szkolnej powitania dokonał Dyrektor szkoły. Nauczyciele i młodzież przyłączyła się do powitania, przygotowując piękną część artystyczną. W związku z obchodzonym Rokiem Ducha Świętego uczniowie przedstawili fragmenty z Biblii- obrazujące Zwiastowanie, chrzest w Jordanie, Zesłanie Ducha Świętego.

27 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Olecku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój pomysł na walkę ze smogiem”. I miejsce i nagrodę główną dla szkoły w wysokości 1000,00 zł komisja konkursowa przyznała Biance Dąbek, uczennicy kl. 1 B z I LO w Olecku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

23 marca 2018 r. był w I LO Dniem Przedsiębiorczości. Uczniowie naszego liceum udali się do różnych zakładów pracy na terenie Olecka. Zapoznawali się tam z charakterem danej pracy, wymogami stawianymi przez pracodawcę, potrzebnym wykształceniem do wykonywania danego zawodu, z możliwością późniejszego zatrudnienia, z warunkami płacy w określonym zawodzie. Wszystkie zakłady przygotowane były na przyjęcie młodzieży. Uczniowie uzyskali rzetelne informacje oraz wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Atmosfera w odwiedzanych zakładach była bardzo przyjazna.

Łukasz Grygieńć zwycięzcą powiatowego konkursu "Młodzież zapobiega pożarom".

Konkurs odbył się w piątek 23 marca. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku reprezentowała silna ekipa w składzie: Mateusz Iwanicki (IA), Julia Łapucka (IB) oraz Łukasz Grygieńć z IC. Ostatni z wymienionych zawodników zajął pierwsze miejsce w wyjątkowo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie konkursie. Łukasz będzie reprezentował powiat w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

I Liceum Ogólnokształcące im.J.Kochanowskiego w Olecku i Urząd Miejski w Olecku przygotowują wystawę plenerową w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Składać się na nią mają zdjęcia i opowieści mieszkańców miasta i okolic.

Opowiedzcie nam o niepodległości!