Współpracujemy:

 

Galeria: Ojczyzna Niepodległa.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Przypominamy wybrane postaci z Panteonu Polaków, którzy, z miłości do Ojczyzny, stawali w obronie ojczystego języka, wiary i niepodległości. W walce o te wartości byli oni gotowi do największych poświęceń- aż do ofiary życia.

Minęło 101 lat od odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Upamiętniając to wielkie wydarzenie, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku w dniu 7 listopada 2019 r. zorganizowało uroczysty apel, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Galeria: Rekordowe otrzęsiny klas pierwszych

6 listopada w ramach nieco opóźnionych Dni Patrona szkoły odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego otrzęsiny klas pierwszych. Otrzęsiny rekordowe pod względem ilości klas,  których w tym roku jest przecież aż sześć.

Pierwszym zadaniem była prezentacja poszczególnych klas, które w dniach poprzedzających imprezę symbolicznie przejmowały władzę w szkole. Drużyny wykazały się wyjątkową pomysłowością i pracowitością. Każdego dnia uczniowie klas starszych i nauczyciele z ciekawością oczekiwali na to, co akurat tego dnia przygotuje kolejna ekipa.

25 października 2019 roku zgodnie z tradycją, w ramach „otrzęsin”, klasy pierwsze rozpoczęły promowanie siebie w szkole. 
Zaczęliśmy my - 1B. Zaprezentowaliśmy się w stylu lat 80.! Przygotowaliśmy kolorowe stroje. Dziewczęta pomalowały wyraziście oczy i usta. Chłopcy natomiast poubierali się w jeans. 
Szkołę przystroiliśmy serpentynami, balonikami i plakatami, na drzwiach sal lekcyjnych znalazły się zdjęcia zespołów sprzed blisko czterdziestu lat. 
Przygotowaliśmy również smakołyki popularne w tamtym czasie. Były własnoręcznie robione lizaki z karmelu, blok, murzynek, oranżada i landrynki. Rozdane zostały kartki na żywność, upamiętniające ten trudny w Polsce czas. Największą atrakcją okazało się karaoke w stylu lat 80.,które zyskało wielkie zainteresowanie i wielką publikę. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy, a najlepsi otrzymali nagrody. Uważamy to za bardzo udany i wesoły dzień.

Olga Gabruś i Weronika Maciejewska , kl.1B

Galeria: „Dziękujemy za wszystko”

11 października 2019 r. na spotkaniu grona nauczycielskiego, pracowników szkoły, nauczycieli emerytów i grupy uczniów powróciły myśli Jana Pawła II:

„A tymi ludźmi, którzy mają serce ze złota, jesteście Wy,
Nauczyciele i Wychowawcy.
Za ten trud i spracowane ręce
Kłaniam się Wam dzisiaj w podzięce”.

    

   

10 października 2019 r. odbył się półfinał wojewódzki dziewcząt w piłce nożnej w zawodach z cyklu: „Moje boisko - Orlik 2012”.

  

     

Znakomicie rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku. Dnia 17 września 2019 r. na stadionie ze sztuczną murawą (MOSiR) odbył się Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców (turniej z cyklu: ”Moje boisko- Orlik 2012).

Galeria: Historia, o której trzeba stale przypominać.

80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. W obchodach tej rocznicy wzięła udział społeczność I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku.

Galeria: Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku w I LO im. Jana Kochanowskiego odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. P. dyrektor Katarzyna Kamińska powitała uczniów, przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po tym p. starosta Marian Świerszcz wręczył Nagrody Starosty „Perła Powiatu Oleckiego”.